Eklektik Session

06-09.10.2017

Wrocław

Scena Główna

20:00 | SCENA GŁÓWNA | Plac przy Hali A3

 

MILOOPAVERKE
koncert premierowy

Natalia Lubrano – wokal
Bond – bass
Paweł Konikiewicz – klawisze
Michał Muszyński – perkusja

W lutym 2016 utworem “Get Ready” Miloopa zapowiedziała jubileuszowy, czwarty w dorobku zespołu album. VERKE nawiązuje do historii terenów przemysłowych Wrocławia, teledysk do utworu „Get Ready” powstał w  halach i otwartych przestrzeniach Wrocławskiego Parku Przemysłowego, a w obsadzie aktorskiej wystąpił gościnnie Lech Janerka.

40 dni Wrocławskiej Fabryki Wagonów
film dokumentalny, 1947, reżyseria: Konstanty Gordon
Jeden z najstarszych polskich filmów dokumentalnych zrealizowanych we Wrocławiu. Pokazano w nim uruchomienie fabryki wagonów we Wrocławiu. Właśnie ta fabryka stała się dla władz komunistycznym ważnym symbolem Wrocławia i jego odbudowy. Film pokażemy między koncertami na ekranie sceny głównej przy współpracy z Kadrami Wrocławia.

Koncert finałowy
EKLEKTIK ORCHESTRA “Man Machine”

Loup Barrow / cristal baschet
Agim Dżeljilji / klawisze, elektronika
Jan Bang / remiksowanie na żywo
Nadishana / instrumenty etniczne
Jasper le Clerq / skrzypce
Jan Młynarski / perkusja
Michał Muszyński / perkusja
Grzegorz Pastuszka / suzafon
Bartosz Straburzyński / gitara
Karol Gola / saksofon barytonowy
Bond / bass, elektronika

video-mapping : Radosław Janicki, Lune.xyz
nagłośnienie : Roli Mosimann
koncepcja i dyrekcja artystyczna:
Radek “Bond” Bednarz

Eklektik Orchestra to projekt specjalny międzynarodowej platformy artystycznej Eklektik Session. Jedyne w swoim rodzaju przedstawienia inspirowane motywami związanymi z szeroko pojętą historią, filmem i sztuką odbywają się na finał kolejnych odsłon festiwalu Eklektik Session. Zeszłorooczny koncert z udziałem Orkiestry Symfonicznej NFM zatytułowany „Echoes” odbył się w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki. Do tej pory do wyjątkowo eklektycznej orkiestry dołączyli m.in. Nils Petter Molvaer, Eivind Aarset, Mieko Miyazaki, Jan Bang, Arve Henriksen, Guo Gan, Erland Dahlen, Erik Honore, Ganesh Anandan, Claudio Puntin, Lucien Dubuis, Alfred Vogel, Jan Galega oraz wielu polskich artystów.

Poniżej oficjalny reportaż z zeszłorocznej odsłony Eklektik Session w Narodowym Forum Muzyki i z przygotowań do koncertu finałowego Eklektik Orchestra „Echoes”:

NFM | EKLEKTIK SESSION – official aftermovie 2015 from Eklektik Session on Vimeo.

 

Logos