Eklektik Session

06-09.10.2017

Wrocław

sobota 07.10

es_banery_artysci_1920x1080-05

sobota 07.10
16:00 WuWA Izba Architektów

Jim Hart & Alfred Vogel (Anglia / Austria)
wibrafon / perkusja

wstęp: Grażyna Adamczyk-Arns

Zlokalizowane w rejonie ulicy Zielonego Dębu we Wrocławiu modelowe osiedle wzniesione w 1929 w ramach wystawy WuWA, okazało się jednym z bardziej spektakularnych eksperymentów architektonicznych na świecie. Sobotni program ES 2017 będzie w całości poświęcony i wpisany w obiekty WuWy. Tematyczną prelekcję w dawnym przedszkolu, dziś Izbie Architektów poprawdzi Grażyna Adamczyk-Arns, prezes Wrocławskiej Rewitalizacji. Po wprowadzeniu w temat i historię osiedla WuWA, odbędzie się premierowy koncert duetu dwóch niezwykle kreatywnych muzyków z Anglii oraz Austrii.

Jim Hart to wibrafonista z ponad 30-letnim doświadczeniem, występował i nagrywał z wieloma uznanymi muzykami jazzowymi na całym świecie, w tym:  Kenny Wheeler, John Taylor, John Dankworth, Cleo Laine, Ralph Alessi, Dave Holland i Wynton Marsalis. Koncertował w całej Europie, Skandynawii, USA i Kanadzie oraz występował na wielu ważnych festiwalach jazzowych takich jak North Sea, Molde, Pori, Trondheim, Frankfurt, Hamburg, Rochester, Vancouver, Victoria, Twin Cites, London i Manchester Jazz Festival. Jim jest założycielem Loop Collective w Londynie, promującym oryginalną i improwizowaną muzykę w Wielkiej Brytanii i rozwijającą publiczność tejże sceny, tworząc regularne koncerty, festiwale, warsztaty i wymianę z innymi europejskimi ośrodkami. Jako band-leader nagrał sześć własnych albumów,  a jego dyskografia jako side-mana przekracza ponad 30 albumów. Zarówno czytelnicy jaki i  krytycy czołowego magazynu jazzowego Downbeat, wymieniają Jim’a  jako jednego z najciekawszych wibrafonistów. Jest także laureatem wielu brytyjskich nagród jazzowych. Jako pedagog, Jim naucza w Royal Academy of Music, Guildhall School of Music and Drama, Trinity Laban Conservatoire oraz National Jazz Collective Summer School.

Alfred Vogel to jeden z najbardziej wyrazistych oraz pracowitych perkusistów z Austrii. Również aktywny jako producent, prowadzi własną wytwórnię Boomslang oraz tworzy festiwal Bezau Beatz w swej rodzinnej miejscowości w górnej Austrii. Jako perkusista zwraca uwagę świata free-jazzu, sceny singer/songwriter, rockowej I eksperymentalnej. Współpracuje z Die Glorreichen Sieben, KDR Society, Hendrix Ackle, Peter Madsen, Barry Guy, Christy Doran. Jeden z jego ostatnio wydanych albumów to „Blow + Beat”. duet ze szwedzkim saksofonistą Matsem Gustafssonem Wraz z Lucienem Dubuis oraz Bondem tworzy międzynarodowe power trio Hang Em High, w maju ukazał się ich trzeci album „Tres Testosterones”.

es_banery_artysci_1920x1080-06
sobota 07.10
20:00 WuWA Hotel Park (Hans Scharoun)

Dieb13 (Austria)
gramofony/elektronika

Dieb13 to mieszkający w Wiedniu Dieter Kovačič. Od późnych lat 80-tych wykorzystywał w swej twórczości magnetofony kasetowe, winyle, płyty CD i twarde dyski jako instrumenty. Aktywny na elektronicznej oraz improwizowanej scenie, współpracuje m.in. z Takeshi Fumimoto, szwedzkim Azz, Phil’em Minton’em, oraz Matsem Gustafssonem wchodząc w skład jego Nu Ensemble. Występował w ponad 30 krajach na czterech kontynentach, na różnych międzynarodowych festiwalach. We Wrocławiu Dieb13 wystąpi we wnętrzu flagowego projektu WuWA, domu nr 31 dla osób samotnych i bezdzietnych małżeństw autorstwa niemieckiego architekta Hansa Scharouna. Budynek po generalnym remoncie z oryginalnymi wnętrzami oraz kolorystyką funkcjonuje dziś jako hotel Park Państwowej Inspekcji Pracy.

Logos