Eklektik Session

5-7.10.2018

Wrocław

ZAPP 4 & JAN BANG

18:00 | Stacja Prób, Hala B1

ZAPP 4 & JAN BANG / Holandia, Norwegia

Jasper le Clercq – skrzypce
Jeffrey Bruinsma – skrzypce
Oene van Geel – altówka
Emile Visser – wiolonczela
Jan Bang – samplowanie i remiks na żywo

Koncert holenederskiego kwartetu Zapp 4 ze specjalnym udziałem norweskiego producenta Jana Banga odbędzie się w Stacji Prób, na co dzień dostępnej jedynie wyspecjalizowanemu personelowi Dolnośląskiej Fabryki Maszyn Elektrycznych.

1-Stacja Prób

Zapp4 jest wyjątkowym na skalę światową kwartetem smyczkowym. Muzycy z Holandii łączą klasyczną formę z groovem, improwizacją, i fantazję z żarliwymi solówkami. Na scenie grupa jest jak dynamit, dzicy lub łagodni, zawsze ukazują poetycką stronę muzyki i jej szerokie spektrum. Swą popularność Zapp4 zyskał dzięki przeróbkom repertuaru rozrywkowego m.in. utworów Radiohead, a ich energetyczne koncerty zawsze zostawiały publiczność z lekkim niedowierzaniem, wielkim uśmiechem i przeczyszczonymi uszami…

Zapp4 otrzymali w 2012 Sena Toonzetters Performers Award (nagroda za najlepszy kwartet współczesny) oraz prestiżową nagrodę Kersjesprijs w dziedzinie klasyki w 2005. Rok 2014 przyniósł współpracę z uznanym norweskim artystą, kuratorem norweskiego festiwalu Punkt, Janem Bangiem, który zanim trafił na Zapp4 długo poszukiwał improwizującego kwartetu do współpracy. Podczas wspólnych występów Jan Bang wykorzystuje techniki studyjne, samplując oraz remiksując muzyków Zapp4.

Punkt 2014 – Zapp 4 & Jan Bang from Adrien Le Gall on Vimeo.